27 Stycznia 2015
Imieniny: Ilona, Przybysław, Aniela, Jerzy, Julian, Przemysław
Reklama
pinczow.org

Fundacja Nie Pozwól o Sobie Zapomnieć

Nida Gips

Statystyki reklamowe
Losowa Fotka
Polecamy
Stowarzyszenie
Untitled 1

 


Stowarzyszenie na rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie „Pomocna dłoń” przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym powstało 30 kwietnia 2013 roku z inicjatywy nauczycieli i wychowawców Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. bł. ks. Józefa Pawłowskiego w Pińczowie.

Działalność Stowarzyszenia jest oparta na pracy społecznej członków i ma na celu:

  • inicjowanie i realizację działań na rzecz dzieci i młodzieży
    z niepełnosprawnością intelektualną oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi,

  • prowadzenie wobec dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną działalności edukacyjnej, opiekuńczej, wychowawczej, rewalidacyjnej, profilaktycznej oraz podnoszenie jakości i poziomu kształcenia osób z niepełnosprawnością intelektualną,

  • organizowanie, popieranie i współfinansowanie wszelkich działań mających na celu poprawę warunków bytowych wychowanków, podniesienie poziomu kształcenia, wyposażenia pomieszczeń warsztatowych, dydaktycznych i internatowych;

  • wspieranie działań statutowych SOSW .

Szczegółowy wykazów celów i zadań Stowarzyszenia zawiera statut.Władze Stowarzyszenia na rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie „Pomocna dłońZarząd Stowarzyszenia:

Barbara Opoka
Prezes

Magdalena Łyżwińska
Sekretarz

Małgorzata Wójcik
Skarbnik

Marek Pruś

Członek Zarządu

Krzysztof Chmielewski

Członek Zarządu

Komisja Rewizyjna:

Aleksandra Pytel
Przewodniczący

Krzysztof Wites
Z-ca Przewodniczącego

Agnieszka Ptaś
Sekretarz

Katarzyna Żeromińska

Członek

Magdalena Krotosz

Członek 

Aktualności:


Rozpoczynamy pierwszy rok działalności Stowarzyszenia, wszystkim życzymy fantastycznych pomysłów i ogromnego zapału w nowym roku szkolnym 2013/14.

Niech przyniesie nam wiele dobrych i pozytywnych zmian.


Zachęcamy do włączenia się w akcje organizowane przez Stowarzyszenie:


1)"Każdy grosz na wagę złota " - zbieramy groszówki do pojemnika ustawionego na stoliku w pokoju nauczycielskim;

Udział w akcji biorą:

młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w Obornikach Śląskich.


2) "Odkręcamy - nie wyrzucamy" - czyste plastikowe zakrętki przynosimy do sali nr 5 w szkole.

Do naszej akcji właczyli się:

Zespół Placówek Oświatowych w Michałowie, Restauracja Tawerna


3) "Kiermasze" - można przynieść materiały plastyczne i dekoracyjne, które posłużą nam do przygotowania ozdób, lub włączyć się w pracę.

 

4) Organizacja akcji ,,Paczka od Św. Mikołaja.

Zbliża się świąteczny czas spełniania marzeń a każdy z nas może stać się Św. Mikołajem na którego wszystkie dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pińczowie tak bardzo czekają. Cały rok starały się być grzeczne, uczynne i miłe, bardzo chętnie pomagały innym. Mamy nadzieję, że Św. Mikołaj doceni starania dzieci i będzie o nich pamiętał jak zawsze.

Dzieci przebywające w naszej Placówce są niepełnosprawne intelektualnie, ponadto dotknięte licznymi chorobami. W większości pochodzą z rodzin o niskim statusie ekonomicznym. Najczęściej rodzice nie są w stanie zaspokoić ich podstawowych potrzeb, a paczki otrzymane w szkole dzięki ludziom dobrego serca są jedynymi upominkami od św. Mikołaja.

Chcielibyśmy, aby każdy z naszych podopiecznych choć przez chwilę poczuł się wyjątkowy i szczęśliwy.

Zwracamy się do ludzi dobrego serca z ogromną prośbą o włączenie się w nasz projekt spełniania małych dziecięcych marzeń poprzez finansową lub rzeczową pomoc w postaci słodyczy, zabawek, książek, kosmetyków itp.

Każdy upominek sprawi dzieciom wielką radość.


Do naszej akcji włączyli się:
Liceum Ogólnokształcące im. H. Kołłątaja w Pińczowie. Zespół Szkół Zawodowych im. S.Staszica w Pińczowie, Gimnazjum nr 1 i nr 2 w Pińczowie.

 

5) Miło nam poinformować, że w wyniku rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu kultury w 2014 roku ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski w Kielcach nasze Stowarzyszenie otrzymało 1.500 zł. na organizację II Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki dla uczniów z innymi potrzebami edukacyjnymi poświeconego twórczości Agnieszki Osieckiej „Zielono mi".

 

ZAPRASZAMY 23 maja 2014 roku Mamy nadzieję, że spotkamy się również z Wami w tym ważnym dla nas dniu.

 

6) Dnia 13 kwietnia 2014 r. w Parku Miejskim w Pińczowie odbędzie się konkurs palm wielkanocnych oraz kiermasz świąteczny. Uczniowie z SOSW z pomocą nauczycieli przygotowali piękne kartki oraz ozdoby świąteczne, które rozweselą każde wnętrze. Dzięki darczyńcom będziemy mogli wspierać terapię naszych podopiecznych. Czekamy na Was.Pamiętajcie: RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!
Kontakt:


Stowarzyszenie na rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie „Pomocna dłoń” przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym


Adres:

ul. Piłsudskiego13

28-400 Pińczów


Telefon: 41 35 755 59NR KRS: 0000460427


REGON: 260692781


NR KONTA BANKOWEGO: 41 1050 1416 1000 0091 4050 1710